28.2.2018

Myslíte si, že ve špercích je to pořád o tom samém a že už stejně všechno máte? Omyl, šperky podléhají módním trendům jako všechno ostatní. Zde je 5 největších trendů ve světě šperků a zároveň tipů, jak si případně osvěžit šperkovnici.


1. NEKONEČNO

Prsten s nekonečno, náušnice s nekonečno, náhrdelníky s nekonečno, přívěsek nekonečno...nekonečno na všechny na všechny způsoby. Univerzální symbol ovládl svět šperků a najdete ho snad všude. Symbolizuje lásku, přátelství, dokonalost či koloběh života.

šperky nekonečno

2. MINIMALISMUS

Jednoduchost, funkčnost, geometrické tvary, žádné zbytečné ozdoby. Minimalismus se neprojevuje pouze v designu šperků, platí i pro kombinování. Pamatujte, že méně je někdy více.

šperky minimalismus

3. PROTAHOVACÍ NÁUŠNICE - PROTAHOVAČKY

Jednoduchý princip, žádné zapínání, elegantní doplněk - protahovačky slaví velký návrat. Známé jsou také jako provlékací nebo řetízkové náušnice.

náušnice protahovačky


4. OTEVŘENÉ LINIE

Trend se projevuje především u prstenů, kde převládají otevřené, dvojité či vrstvené kroužky. Cílem jsou vzdušně a lehce působící šperky.

otevřené prosteny

5. ŘETÍZKOVÉ NÁHRDELNÍKY

Zapomeňte na těžkopádné velké náhrdelníky, ani se netrapte shánění vhodné kombinace řetízku a přívěsku. Nová vlna decentních náhrdelníků, které jsou fakticky řetízkem spojeným s přívěskem, elegantně zastoupí obojí. Nejpopulárnější jsou náhrdelníky s křížkem naležato, s nekonečno anebo v minimalistickém stylu.

náhrdelníky