Přidali jsme přes 60 nových modelů. Najdete je v sekci Novinky.

17.4.2018

Kupovat něco tak jedinečného jako je šperk se může jevit jako náročný úkol. Přinášíme Vám proto pár tipů na co nezapomenut a na co si dát pozor.


1. Zásnubní prsten

Jak vybrat správný zásnubní prsten? Jsou tři zásadní faktory – velikost, barva kovu a usazení kamene.

Velikost - největší problém - jak to to zjistit a neprozradit se? Můžete tipovat (nedoporučujeme), poradit se s její kamarádkou anebo velikost vyzkoumat ze stávajících prstenů. Pokud máte obvod prstu nebo prsten, použijte převodní tabulku.

Barva – žlutá nebo bílá, v tom má většinou každý hned jasno.

Usazené kamene – v zásadě jsou dvě hlavní možnosti – vysoká korunka, anebo praktická obruba.

zásnubní prsten z bílého zlatazlatý zásnubní prsten


2. Šperk jako symbol

Pokud má obdarovávaný svůj oblíbený motiv, pak je to jasná volba. Symbolické šperky jako strom života, srdíčko, křížek či čtyřlístek jsou velice vděčným dárkem. Obdarovaný získává svůj symbol v hodnotné a trvalé podobě.

zlatý kříž se zirkonysovička z bílého zlatazlatý strom života


3. Dárek – narozeniny, svátek, výročí, drobná pozornost

Od levných stříbrných přívěsků až po zlaté soupravy s pravými kameny, šperk byl, je a bude krásným dárkem s trvalou hodnotou. Platí, že čím významnější příležitost, tím dražší šperk je na místě. Ale nemusí to tak být vždy, zabodovat můžete i originální volbou, zajímavou kombinací anebo koupí toho co ještě nemá.

přívěsek z bílého zlata a safírnáušnice z bílého zlata a safír

4. Typ ženy

Opomíjené kritérium. Kupujete šperk pro drobnou modrookou blondýnku, anebo pro vysokou temperamentní brunetu? Vždy myslete, jak žena, které šperk kupujete, vypadá, jakou má povahu a jaký má vkus. K některé se hodí drobné kamínky na bílém zlatě, k jiné zase výrazné kusy ze žlutého zlata.

Zejména u náušnice se je dobré zamyslet nad tvarem obličeje, účesem nebo barvou očí, popřípadě příležitostí, na kterou jsou náušnice zamýšleny.


6. Přívěsek a řetízek

Nerozlučná dvojka. Pokud kupujete pouze přívěsek, myslete na to, jestli k němu má obdarovaná vhodný řetízek. Druhá věc, na kterou si dejte pozor, je kombinace příliš tenkého řetízku a těžšího přívěsku, který by mohl takový řetízek po delším nošení poškodit.

Nejuniverzálnější délka řetízku je 45, podle toho se orientujte.

Anebo rovnou kupte řetízek spojený s přívěskem, což je momentálně velký trend. A máte vystaráno.


7. Žluté nebo bílé zlato, nebo stříbro

Poměrně zásadní kritérium. Zkuste si vybavit, jaký kov, respektive jakou barvu kovu obdarovaná preferuje. Zejména milovnice bílého zlata často žluté zlato vůbec nenosí.

zlaté luckylucky z bílého zlata


8. Kombinování šperků

Nebojte se šperky kombinovat. Držte se v jednom stylu, obdobném designu, anebo hledejte společné prvky, které dané šperky mají společné. Uvidíte, že s trochou snahy můžete stvořit krásné a originální kombinace. A pokud si na to netroufáte, vždy můžete zvolit soupravu.

zlatý prsten ke kreolímvelké zlaté kruhy

9. intuice

Nejlepší rádce, nebojte se dát na intuici. Šperky jsou velmi individuální, specifické a nedají se příliš škatulkovat. Pokud Vám něco padne do oka, kupte to. Na 99% to bude mít úspěch.